Στο πλαίσιο του «Συλλογικού Προγραμματισμού, εσωτερική και εξωτερική αξιολόγηση των σχολικών μονάδων ως προς το εκπαιδευτικό του έργο»/ «Διοικητική  λειτουργία»/ και ειδικότερα του άξονα «Σχολείο και Κοινότητα» υλοποιήθηκε τη χρονιά 2021-2022 συνεκπαίδευση του 4ου Γυμνασίου Λιβαδειάς με το ΕΕΕΕΚ Λιβαδειάς. Κατά τη διάρκεια της χρονιάς πραγματοποιήθηκαν τέσσερις συναντήσεις των δύο σχολείων, δύο από εκπαιδευτικούς του ΕΕΕΕΚ Λιβαδειάς για ενημέρωση και ευαισθητοποίηση των μαθητών του 4ου Γυμνασίου Λιβαδειάς και άλλες δύο με επισκέψεις των μαθητών και των εκπαιδευτικών του καθενός σχολείου στους χώρους και στις εγκαταστάσεις του άλλου σχολείου.

Τελικό προϊόν, εκτός των άλλων δράσεων, ήταν μια μαθητική εφημερίδα με τίτλο «Μαθητικός Παλμός» με περιεχόμενο εργασίες μαθητών και των δύο σχολείων.

ΕΞΩΦΥΛΛΟ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑΣ

Επίσκεψη του ΕΕΕΕΚ Λιβαδειάς στο 4ο Γυμνάσιο Λιβαδειάς

Δείτε τον Μαθητικό Παλμό εδώ: