Στο πλαίσιο  των   δράσεων του Συλλογικού Προγραμματισμού της Σχολικής μονάδας/ Άξονας: Σχολείο και κοινότητα/ Δείκτης: Ενίσχυση σχέσεων και επιδίωξη συνεργασιών με φορείς / με τίτλο « Κλιματική Αλλαγή – Οικολογική  Συνείδηση – Ανακύκλωση» αναπτύχθηκαν οι δράσεις:

1.      Την Τετάρτη 24/04/24 Διάλεξη με θέμα: «Κλιματική αλλαγή. Τι γνωρίζουμε σήμερα» από τον καθηγητή Φυσικής και Μετεωρολογίας του Πανεπιστημίου Πατρών κο Αργυρίου Α.

1α

1β

2.      Δραστηριότητα συλλογής απορριμμάτων στον περιβάλλοντα χώρο του σχολείου από μαθητές Β2 και Β3 τμημάτων

2α