Το σχολείο μας απέστειλε στο επιμορφωτικό πρόγραμμα με τίτλο "ΟΜΑΔΕΣ/TEAMS" που διοργάνωσε η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Βοιωτίας τον εκπαιδευτικό πληροφορικής του σχολείου μας κ. Στριμπή.

madrid1Αβ

madrid5Αβ

Στο επιμορφωτικό πρόγραμμα συμμετείχαν εκπαιδευτικοί από όλο το νομό Βοιωτίας και η διοργάνωση ήταν στο πλαίσιο του ευρωπαϊκού προγράμματος Erasmus+ KA1.

madrid2

Η επιμόρφωση έγινε στη Μαδρίτη της Ισπανίας και οι εκπαιδευτικοί ειδικεύτηκαν στο θέμα της δημιουργίας και διαχείρισης ομάδων με σκοπό να καλύψουν τις επαγγελματικές τους ανάγκες στον τομέα αυτό.

madrid4

Η επιμόρφωση ήταν πενθήμερη και άρχισε στις 28 Ιανουαρίου 2024. Οι ενότητες που καλύφθηκαν ήταν: "Εξερευνώντας τη δημιουργία ομάδας", "Διερεύνηση ομαδικής εργασίας (Team Working)", "Διαχείριση της ομάδας" και "Διεθνοποίηση και δικτύωση της ομάδας".

madrid3